Purseblog pyta: Która torba jest ulubionym w Twojej kolekcji?

Jeśli jesteś podobny do mnie, jesteś bardzo pasjonatem swojej kolekcji torebki. Jasne, uwielbiam rozmawiać o torbach o wszystkich kształtach, rozmiarach i marek, ale mam specjalne miejsce w sercu do torb w mojej kolekcji… My zaufany wewnętrzny kręg, jeśli chcesz. Wszystkie moje torby są jak trofea w mojej garderobie, o różnych znaczeniu i specjalnych wspomnień związanych z każdym z nich. Jestem super sentymentalny, więc zawsze pamiętam, jak nabyłem torbę, czy kupiłem ją na wycieczkę, otrzymałem ją jako prezent od ukochanej osoby na specjalną okazję, czy też traktowałem się, aby świętować osiągnięcie (jestem Wielki zwolennik kupowania torby na uroczyste okazje!). Ostatnio moja znajomość dowiedziała się, jaka jestem uzależniona od torby i rozmawialiśmy o naszych ulubionych markach i torbach, które mamy w naszych obecnych kolekcjach. Rozmowa przyniosła nieoczekiwany zwrot, gdy zadała mi pytanie, w którym wcale nie byłem przygotowany do odpowiedzi, ale z perspektywy czasu powinienem był być: „Jaka jest twoja ulubiona torba w twojej kolekcji?”.

Przez tyle czasu, ile spędzam na myśleniu o torbach, można by pomyśleć, że miałbym przygotowaną, udzieloną odpowiedź, ale pytanie mnie oszołomiło i co mogę powiedzieć? Zostałem zaskoczony. Z ponad 25 torbami w mojej obecnej kolekcji (i specjalnej w drodze… Ups), prawie niemożliwe jest wyeliminowanie listy tylko jednego ulubionego. Uwielbiam wszystkie moje torby z różnych powodów, które są szalenie banalne, ale prawda. Moja ulubiona torba w tej chwili jest zawsze zależna od mojego nastroju, ponieważ moje ulubione torby w mojej kolekcji ciągle się zmieniają. Moja ulubiona torba pewnego dnia nigdy nie pozostanie w ten sposób na zawsze, zmieniam zdanie zbyt zwykle, aby mieć jednego konsekwentnego ulubionego. Biorąc to pod uwagę, zwykle faworyzuję każdą z moich toreb przez określone okresy czasu, ale potem w końcu je obrócę. Mogę bardzo zaniedbać, aby wymienić moje torby, więc zwykle używam tej samej torby na powtarzanie przez tydzień lub dwa na raz. Staram się być w tym lepszy i częściej je zmieniać, zwłaszcza że posiadam tak wiele wspaniałych toreb, które zasługują na noszenie. Ostatnio faworyzowałem mojego Chloé Faye w Motty Gray. Ciągle się po raz po raz sięgam, więc po uważnym rozważeniu oświadczam, że w tej chwili deklaruję to moja ulubiona torba.

[SC_IC_AD1]
Jedną z rzeczy, które zdałem sobie sprawę z tej refleksji, jest to, że spędzam tyle czasu na myśleniu o tym, co kupić dalej, że zapominam docenić to, co mam na tyle fortune. Czy kiedykolwiek spędzasz tyle czasu i energii myśleniu i spisywaniu o tym, co chcesz kupić w następnej kolejności, że przeoczysz to, co już jest w swojej szafie, czekając na wyjęcie i noszenie? Staram się ćwiczyć uważność i być wdzięcznym za to, co już posiadam, chociaż podczas śledzenia przesyłki UPS z bardzo ekscytującą torbą w drodze do mnie, może jeszcze nie robię tak wspaniałej pracy! Powiedzenie „stare nawyki umierają ciężko”, szczególnie prawdziwe dla mnie i moich nawyków torebki.

Jestem ciekawy, która torba w Twojej kolekcji jest Twoim ulubionym? Czy masz taki?