Krok po kroku przewodnik po ubezpieczeniu Twojej designerskiej torby

Bądźmy szczerzy: większość z nas traktuje nasze designerskie torby tak, jak my, nasze dzieci-co oznacza, z najwyższą ostrożnością, miłością i oddaniem. Wynika z tego tylko, że powinniśmy starać się chronić je przed niebezpieczeństwami życia codziennego – od kradzieży po uszkodzenia, powodzi, a także więcej – najlepszych sposobów, w jaki wiemy. Obejmuje to potencjalne plany ochrony ubezpieczenia.

Czy nie wiedziałeś, że naprawdę możesz ubezpieczyć swoją torebkę projektanta? Istnieją trzy ogólne sposoby tego robienia w Stanach Zjednoczonych. Poniżej rozkładamy je dla ciebie.

1. Sprawdź własną politykę gwarancyjną marki

Będziesz chciał zacząć dowiedzieć się o gwarancji, którą jest Twoja cenna torba na podstawie marki, która ją tworzy. Na przykład trener, Chanel i Prada oferują roczną gwarancję na wszystkie swoje produkty. Z drugiej strony torebki Gucci są zwykle objęte dożywotnią gwarancją. Inne marki, takie jak Louis Vuitton, nie oferują żadnej gwarancji.

Najłatwiejszym sposobem na ustalenie, czy torebka jest objęta dowolnym rodzajem planu ochrony, jest wezwanie różnych marek lub zapytanie o opcje przed zakupem produktu.

Ważna uwaga, o której należy pamiętać: większość, jeśli nie wszystkie, z tych zasad gwarancyjnych naprawdę obejmuje tylko szkody w torebce, a także oferuje uzupełniające się usługi naprawcze. Więc nie spodziewaj się, że odzyskasz jakiekolwiek pieniądze, jeśli twoja torba zostanie utracona, skradziona, spalona lub powodzi w domu. Jeśli właśnie tego szukasz, sprawdź zamiast tego następujące opcje.

2. Ubezpieczenie właścicieli domów to zwykle droga

Najpopularniejszym i być może najprostszym sposobem na uzyskanie ubezpieczenia na torebkach jest przejście przez plan ubezpieczenia właścicieli domów. „Każdy rodzaj ubezpieczenia właścicieli domów obejmuje osobistą ochronę domu”, mówi Imani Francies, ekspert ubezpieczeniowy w FuestranceRereviews.com. Plany te obejmują jednak tylko 70% całej wartości własności domu, liczba, która może nie wydawać się satysfakcjonująca dla niektórych właścicieli toreb.

W takim przypadku możesz zdecydować się na dodatkową polisę ubezpieczeniową o nazwie Handled Personal Home (spp), która zasadniczo rozszerza ochronę konwencjonalnego planu ochrony. „Możesz kupić SPP dla określonych przedmiotów, takich jak torba”, mówi Francies. „Zapewnia pełną ochronę produktów, jednak możesz ubezpieczyć tylko jeden przedmiot na raz. Możesz jednak wyjąć tyle SPP, ile potrzebujesz. ”

Plany ubezpieczeniowe mogą mieć nieco inne nazwy podobnych polis, a szczegóły dotyczące ochrony mogą się różnić w różnych częściach (od cen do rodzajów okoliczności, które na przykład uwzględnia plan), jednak ogólny pomysł jest taki sam: jeśli masz Dostałem cenny przedmiot – jak torebka projektantowa – możesz płacić na nim ubezpieczenie co miesiąc, a także otrzymać 100% wartości torby z powrotem, jeśli jest utracony, uszkodzony lub skradziony.

Według Francji wartość ta jest obliczana za pomocą formuły, która obejmuje cenę produktu, jego wskaźnik amortyzacji, a także jego bieżąca wartość na rynku. Ekspert zauważa również, że zazwyczaj musisz pokazać paragon, aby udowodnić, że legalnie nabyłeś torbę, a także oszacować jej wartość.

Czy nie masz domu? Nie martw się: prawie wszystkie plany ubezpieczenia wynajmu również umożliwiają utworzenie polisy, która uwzględnia osobistą do domu. „Niektóre zasady umożliwiają określenie wartości przedmiotów, które masz w domu, a także jeśli nie jest to uwzględnione w maksymalnej ochronie, jaką oferuje konwencjonalna ochrona, możesz zapytać o dodatkowe ubezpieczenie”, mówi ekspert dotyczący zasad związanych z czynszami .

3. Specjalistyczne rozwiązania ubezpieczeniowe są również opcją

Szybkie wyszukiwanie w Google dotyczące planów ochrony torebek daje również mnóstwo wyników, które obejmują specjalistyczne rozwiązania ubezpieczeniowe, które są zasadniczo planami określonymi przez określone firmy ubezpieczeniowe, jednak niekoniecznie typowe dla większości z nich. Jeśli szukasz jeszcze szerszej ochrony niż to, co oferuje typowe ubezpieczenia właścicieli domów, będziesz chciał zajrzeć do tych specjalistycznych rozwiązań.

Na przykład AIG Private Client Group opublikował plan ochrony kolekcji noszenia w 2015 r. Polityka tych ostatnich obejmuje każdy rodzaj designerskich uszkodzeń odzieży (tak, obejmującej torebki) spowodowane przez powodzie, trzęsienia ziemi, pleśń, ćmy, a także wypadki. Oczywiście będziesz musiał zapłacić za to wszystko: jeśli na przykład cenisz swoją garderobę na 1 milion dolarów, chcesz wydać około 3000 USD rocznie na jego ubezpieczenie.

Jeśli zdecydujesz się na tę wysokiej klasy trasę (nie, nie obwiniamy cię), sugerujemy zadzwonić do kilku agencji ubezpieczeniowych, a także wykonać należytą staranność online, aby znaleźć idealną specjalistyczną opcję dla Ciebie, a także dla Ciebie, a także dla Ciebie Twoje gadżety.

Czy ubezpieczysz swoją kolekcję toreb? Jeśli tak to jak?