Jaka jest żywotność torby?

Co dokładnie sprawia, że ​​torba jest ponadczasowa? Okazuje się, że chodzi o mieszankę zarówno przewidywalnych, jak i zaskakujących czynników. Być może możesz pomyśleć, że im bardziej kosztowna torebka, tym wyższa możliwość będzie próbą czasu. Tak naprawdę tak nie jest-przynajmniej nie według Sadie Cherney, właściciela sklepów o ponownym odsprzedaży trzech ubrania w Stanach Zjednoczonych.

„Czasami dostajemy ludzi, którzy przeprowadzili się tutaj z Europy, a także będą mieli tutaj wyjątkowo wysokiej klasy marki, które po prostu nie są tak widoczne”, stwierdza, dyskutując o kilku jej rocznikach. „I staramy się je zaoferować”.

Według eksperta mnóstwo innych elementów – od koloru torby po jej wyniki i oczywiście rozpoznawanie marki – naprawdę wpływa na trwałą wartość produktów, które oferuje.

Poniżej oceniamy niezwykle rzeczy, które przyczyniają się do życia torby, charakterystycznego misternie uwzględnionego w wartości odsprzedaży torebki, jej wytrzymałości fizycznej, jednak podobnie jej „modne” przez lata.

Materiał
Chociaż Cherney uważa, że ​​skóra jest jednym z najtrwalszych materiałów – dlatego gwarantuje dość dłuższą długowieczność fizyczną produktu – profesjonalista sugeruje, że jeśli nie odpowiednio zadbany z kondycjonowaniem, a także czyszczeniem, potencjalnie może bardzo szybko zużyć. „Stwierdziłbym, że płótno woskowe jest jednym bardziej niewiarygodnie trwałym wyborem” – mówi.

Cherney wspomina torby z klapami Chanel, zarówno w stylu vintage, jak i nowych, o emblematach wytrzymałości, a także piękna pod względem materiału. „Wiele tych toreb ma na sobie skórę – niezależnie od tego, czy kawior czy jambsin – to po prostu niesamowite”, wyjaśnia, poprawiając twórców torebki na ich zdolność do budowy produktu, który nie zużywa się tak dobrze.

Metody przechowywania
Wytrzymałość materiału jest bezpośrednio powiązana z metodą, którą produkt jest przechowywany, gdy nie jest używany. Najlepszą metodą przechowywania torebki jest trzymanie jej w wyznaczonej torbie kury, gdy nie jest noszona. Jeśli nie jest w stanie zabezpieczyć go, odkryj bawełnę lub oddychający materiał, aby owinąć go przed włożeniem go do szafy.

Mówiąc o swojej szafie: spróbuj swoich najlepszych, aby nie uchwycić wszystkich torebek w ciasne przestrzenie, ale raczej pozwól im oddychać.

Cherney wspomina, że ​​jedna z najbardziej typowych metod ograniczenia życia torby obejmuje jej przechowywanie. Zwłaszcza, że ​​mieszkają w ciasnych kwater, ludzie zwykle korzystają z wyborów przechowywania poza miejscem, które wykorzystają „pojemniki gumowate lub pojemniki do układania torb”. To, jak mówi, jest ogromnym nie-nie.

Jeszcze jedna rzecz: każdy typ torebki potrzebuje określonego systemu repozytorium. Cherney wykorzystuje patentowe skórzane torby jako przykłady. Jeśli umieszczając je blisko typowych produktów ukończonych na najwyższejb-ziarna, uważaj na barwnik z tego ostatniego przenikania do patentowej skórzanej gadżetu. „To naprawdę typowy błąd” – ostrzega.

Mycie, a także metody czyszczenia
Nie możesz regularnie czyścić swojej torby, ale być może po usłyszeniu, co Cherney ma do stwierdzenia. Jeśli masz do czynienia z jakimkolwiek rodzajem plamy – na przykład od rozlania w restauracji – zużyj wilgotną bawełnianą tkaninę, aby usunąć brud. Chociaż Cherney przyznaje, że wielu pisarzy blogów, a także wpływowych, sugeruje wykorzystanie Meyera lub innych mydeł na bazie siodle na bazie gliceryny, odkrywa to-zwłaszcza gdy zajmują się skóry-pralnia produktów ma tendencję do wysuszenia torby. Stąd jej zaangażowanie w kombinację czyszczenia i kondycji, która obejmuje więcej substancji przypominających balsam, które, jak twierdzi, możesz szybko odkryć online.

Styl
Chociaż odpowiednia opieka wyraźnie ma długą metodę, jeśli chodzi o przedłużenie życia torby, jej ponadczasowość ma również wiele wspólnego z faktycznym stylem produktu. Wraz ze wzrostem trendów, a także wzorów, a także ze świata mody, czy są jakieś konkretne, które przetrwały próbę czasu? Według Cherneya tak.

„Każdego roku będziesz mieć jakąś torbę, która pojawia się naprawdę popularna” – mówi. „W tym roku widzieliśmy wiele z tych ogromnych tkanin, a także uważam, że możesz je naprawdę mocno zobaczyć przez rok, jednak torebki, które widzimy klasycznie, a także po raz kolejny mają dla nich pewien kształt” ona mówi. Na przykład torba słomy Prada może wydawać się ponadczasowa w 2020 r., A także może być w stylu 2021, jednak produkt jest wyraźnie czasem, który prawdopodobnie nie będzie równy jako skutecznie za kilka lat.

Cherney wspomina, że ​​torby z „kształtami do nich” są bardziej tradycyjne niż inne. „Są to torby strukturalne, a także nie chwali się tak silnym kształtem, że współpracujesz z nimi z okresem, więc nie są czymś, co uważasz za, że ​​wszyscy muszą mieć teraz” – mówi. Wygląda na to, że im bardziej lekceważony torba, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz ją używać na zawsze.

Kilka przykładów kultowych toreb ThaPozostały widoczne przez dziesięciolecia, a zatem nie straciłem wartości pieniężnej, obejmują Louis Vuitton Neverfull Carry i – a choć należą do innego punktu kosztowego – torby Hermès Birkin. O tym ostatnim Cherney mówi: „To naprawdę świetny przykład tego rodzaju ponadczasowego kształtu, o którym mówię. Jest jednak ustrukturyzowany, jednak podnosi się i zamyka, więc jest to coś, co byłoby niezwykle proste do utrzymania w środku. Możesz utrzymać cały dzień w nim, ale nadal jest tak ustrukturyzowany, jak i piękny. ”

Funkcjonalność
Funkcja torebki jest misternie powiązana z jej stylem. Na przykład wyżej wymieniona torba Hermès Birkin jest stylowa od jej ustrukturyzowanej funkcjonalności. Torba marki Kelly należy do tej samej kategorii.

Z drugiej strony Mini Pochette Louis Vuitton ilustruje bezpośrednie przeciwieństwo funkcjonalności. Chociaż jest to doskonała torebka, po prostu nie jest tak przydatna w ciągu dnia. „Te nie mają wartości przez długi czas dla nas metodą, którą wykonuje kilka większych toreb”, stwierdza Cherney.

Baga do kręgli Gucci również cierpi z powodu dokładnie tej samej wady: chociaż niewiarygodnie innowacyjna, a także szczytna rzemiosła, z której tylko marki kalibru Gucci może być dumne, torba po prostu nie ma długiego życia, ponieważ w Cherney’s Słowa: „Nie ma tego użytecznego czynnika, który pozwoli komuś często się nim cieszyć”.

Co ciekawe wystarczające, pod warunkiem dość niższego punktu kosztowego, Cherney wspomina o konkretnych torbach trenerów, zachowując swoją wartość tak samo, jak bardziej kosztowne gucci, a także opcje Louisa Vuittona – głównie od czasu ich wysokiej funkcjonalności. „Trener wybiera kształty, które są wygodne w noszeniu, wykonują świetne zadanie z paskami na ramię” – mówi. Aby zapewnić perspektywę: chociaż może zaoferować sto toreb Gucci, a także sto Louis Vuitton w ciągu roku, zwykle sprzedaje 2500 torebek trenerów w tym samym samym czasie. Najwyraźniej wydajność Coach jest ponadczasową cechą, dla której nabywcy nadal przeglądają.

Kolor
Aby pokazać znaczenie koloru, jeśli chodzi o wytrzymałość określonego rodzaju torby, Cherney wspomina o linii bagażu Celine. Najlepsza skórzana wersja torby oferowała naprawdę dobrze w jej sklepach, jednak dokładnie ten sam precyzyjny projekt w innym wykończeniu – szmaragd, który był połączeniem skóry z najwyższej półki i zamszu – nie odkryła tylu potencjalnych nabywców. „Uważam, że te torby czasami pojawiają się w iteracjach, które są mocno zablokowane kolorami, a także mogą zmniejszyć ich długość życia, ponieważ z ogromnych modyfikacji fali kolorów widzimy co około siedem lat” – mówi.

Mówiąc bardziej ogólnie-i nic dziwnego-Black torebki „zawsze dobrze sobie radzą”, podobnie jak większość rodzajów czekolady. Jeśli chodzi o chwilę, Cherney ujawnia, że ​​brązowe „czekoladowe” wydają się nieco bardziej widoczne niż bardziej karmelowy odcień, który zdominował scenę przez ostatnie kilka lat.

Marka
Chociaż wszystkie wyżej wymienione czynniki wyraźnie przyczyniają się do perspektywy długoterminowego wykorzystania każdej torebki, określone marki oczywiście mają tendencję do wpływania na tradycję torby prawdopodobnie bardziej niż cokolwiek innego. Louis Vuittons, Guccis, Hermès, a także Diors of the World zawsze zachowują wartość, ponieważ pracują nad określoną klasą, zarówno społeczną, jak i monetarną.

W rzeczywistości torby z logo – najwyraźniej rozpoznawalne – pozostają w modnej liczbie dłużej niż bardziej anonimowe. „Uważam, że ludzie, którzy chcą pokazać, że przynoszą tę markę, to wiele dla nich znaczy [mieć rozpoznawalne logo]”, posuwa się Cherney. Przykłady obejmują torbę Gucci Soho (szczycące się charakterystycznym GS marki), a także kultowy wzór monogramu, który faktycznie jest rozpryskiwany przez określone torby Louis Vuitton.

Cherney wyjaśnia, że ​​użytkownicy szukają zainteresowania, które obejmuje uznanie torby. „Chcą, aby ktoś na ulicy szybko zrozumiał, że przynoszą pozycję wysokiej klasy”-mówi. Pomysł ten jest łatwiejszy, gdy profesjonalista porównuje bardziej kosztowne, a także ekstrawaganckie torby do przenoszenia z prawie identycznymi, choć tańsze, wersje, które wyprzedzają takie jak Michael Kors, a także Kate Spade. Chociaż służy dokładnie tej samej funkcji, a także praktycznie wyglądającej tak samo, nie robią one również pod względem zachowania swojej wartości, a także publicznej stopy zainteresowania, na przykład Louis Vuittons, a także Guccis.

To, czy nasze własne zaangażowanie w markę jest tym, co pośrednio rozległo koszty wyjątkowo produktów, za które dążymy, aby móc zapłacić, to rozmowa, która być może rynek mody powinien prowadzić. Jedno jest pewne: tym lepiej dbamy o nasze produkty, tym dłużej będziemy mogli je wykorzystać – nie ma znaczenia, kto stworzył je na pierwszym miejscu.