List miłosny do seksu i miasta w czasach Covid-19

, kiedy po raz pierwszy wyemitował HBO w 1998 roku, seks i miasto było rewolucyjnym programem, biorąc pod uwagę jego treść (dużo seksu), Way wspomniany treść została zbadana (otwarcie, bez użycia żadnego sygnału dźwiękowego) i kogo została zbadana przez (cztery trzydzieści coś, głównie samotne kobiety). Jak wszystko rewolucyjne, walczyło z dużą krytyką podczas sześcioletniego biegu.

Argumenty obejmowały opozycje po rzekome uwielbienie seksu, zbyt karnelowy styl życia kobiet i na powierzchni, głęboką skórę eksplorację mody. Ponowne obejrzenie wszystkich 94 odcinków po doświadczeniu ruchu Black Lives Matter i anulowanie kultury jeszcze raz wywołuje tego rodzaju problemy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że showrunners właśnie ogłosiło nadchodzące ponowne uruchomienie serialu, ponad 15 lat po zakończeniu oryginalnego biegu zapakowanego w górę. A jednak jeden z podstawowych aspektów serii wydaje się rezonować bardziej niż kiedykolwiek, gdy wizualizuje się przez pryzmat 2020 r. Zdefiniowany przez smutek, niepokój, panikę i prawie całkowite lekceważenie naszego zdrowia psychicznego. Chociaż seks i oddanie miasta dla mody były wyśmiewane podczas pobytu w powietrzu – Nowojorczycy nie noszą obcasów na lunch! Żaden pisarz nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za niekończące się pary Jimmy’ego Choosa! Te kobiety nawet nie wyglądają dobrze!-usposobienie programu i ogólne podejście do stylu są tym, co głównie wyróżnia się po ponownym obejrzeniu go wiele lat później. W szczególności miłość bohaterów do mody jest dokładnie tym, czego nam brakowało podczas pandemii i tego, co teraz zdajemy sobie sprawę, że nie daliśmy wystarczającej wartości na wstępnie z 19 razy.

Obraz przez HBO

Odłóż opinie na temat stylu Carrie, Charlotte, Samantha i Mirandy. Zamiast tego skup się na tym, że cokolwiek nosili, nie było przypadkowo zrzucone, ale w rzeczywistości przemyślane, co jest więcej niż możemy powiedzieć o sobie w ciągu roku spędzonego w domu praktycznie samotnie w naszej piżamie. W rzeczywistości jest to niemal uniwersalna prawda, że ​​ludzie zaczęli całkowicie lekceważyć sposób, w jaki wyglądają podczas blokowania, ponieważ no cóż, nikt inny nie patrzy. Oglądanie seksu i miasta w 2021 roku sprawia, że ​​oczywiste jest: troszczenie się o modę jest sposobem na dbanie o siebie.

Pomysł, że nasze wybory stylowe są refleksją tego, kim jesteśmy, koncepcja, którą branża modowa zajmuje od dziesięcioleci, może być prawdą, ale pomysł powinien naprawdę zagłębiać się. Moda nie polega wyłącznie na wyborze ubrań, które pasują do naszej osobowości, ale o powiedzenie światu, że tak naprawdę dbamy o to, jak wyglądamy, ponieważ cóż, sprawia, że ​​lepiej jest poświęcić trochę czasu na zasłonięcie naszych ciał w odzieży. Nie chodzi tylko o przesłanie, które wysyłają konkretne stroje, ale o to, co w rzeczywistości oznacza ustalenie stroju. Inwestujemy w idealne meble do dekoracji naszych domów, odpowiednie produkty do przechowywania w naszych lodówkach… co czyni nasze szafy?

W swojej najprawdziwszej formie seks i perspektywa miasta na temat stylu uświadamiamy, że dbamy o to, jak wyglądamy, ponieważ opieka sprawia, że ​​czujemy się lepiej-a rok napędzany pandemią jest tego dowodem. Samo obserwowanie, jak bohaterowie mówią o modzie, w pewnym sensie wydaje się być powiewem świeżego powietrza. Jak często podczas blokowania próbowałeś zmienić nastrój, zakładając „prawdziwe ubrania” i makijaż? Jest wyraźnie coś do powiedzenia o tym, jak się przedstawiamy – nawet jako zwykłe odbicie w lustrze.

W pierwszym filmie Sex and the City Carrie i Charlotte idą na zakupy nowego biurka w ramach działań rekompensaty w mieszkaniu byłego. „Chodzi o biurko”, mówi postać podczas przeglądania. „Jeśli znajdę biurko, nadejdzie pismo”.

Pomysł, że pojedynczy obiekt – czy to biurko, sukienka, torba czy buty – nie wnoszą szczęścia w sobie, ale może stać się kanałem do stanu, który przynosi nam radość, okazuje się być procesem myślenia że zalecono nam wyruszenie na początku pandemii. „Załóż coś miłego i poczuj się dobrze”, zachęcałyby do nas zajęcia terapii online. Same ubrania mogą nie przynieść ci szczęścia, ale pomogą ci ogólny stan bytu.

Sens seksu i miasta, przynajmniej jeśli chodzi o modę, jest to, że sposób, w jaki ubieramy się, a co za tym idzie, akcesoria, które nakładamy, mogą i powinny wpływać na nasze nastroje. A jak prawdziwe jest to, że to brzmi, gdy patrzy na po 2020 r.? Samo spojrzenie na sposób, w jaki branża modowa dotyczyła pandemii, czyni to oczywiste. Firmy tworzą kawałki w salonie, w których ludzie czują się komfortowo bez uczucia (ułaskawienie mojego francuskiego) obrzydliwe. Chociaż esencja salonu zawsze była komfortem, teraz zdobyła drugi zakres, który obejmuje podnoszenie nastroju. Jasne, nie musimy nosić dżinsów ani remisu podczas pracy w domu… ​​ale kto mówi, że nie możemy dobrze wyglądać, a jednocześnie wygodnie? Firmy odzieżowe wyraźnie zauważyły: według Business Wire, „rynek twórczości i salonu jest gotowy na rozwójo 19,5 miliarda dolarów w latach 2020-2024 ”. Na wypadek, gdybyś się zastanawiał, to dość duży skok.

Czy niewłaściwe jest przywiązanie do obiektu tak duże znaczenie? Być może. Ale jeśli jest coś, czego nauczył nas pandemia, powinniśmy wyssać szczęście w każdym zakątku naszych egzystencji, w które moglibyśmy zacisnąć zęby, ponieważ życie jest zbyt krótkie. Jeśli przebieranie się pozwala nam wyjść z uśmiechem – i oglądanie jednego odcinka Sex, a miasto przypomina, jak to jest – to więcej mocy do przebierania się.

Obraz przez HBO

Co ciekawe, wieści o ponownym uruchomieniu przyszły do ​​siebie w połowie globalnych zamówień blokowania. Chociaż podekscytowanie wywołane ogłoszeniem wyraźnie ma wiele wspólnego z milionami fanów, że serial, uważany za filar historii telewizyjnej na lepsze lub gorsze, zgromadził przez lata, nie mogę się nie zastanawiać (czy widziałeś, co widziałeś, co widziałeś Zrobiłem tam?) Jeśli część radości polega na tym, że widzowie pamiętają, że był czas, w którym nawet noszenie potu było czymś, w co się zastanowiliśmy. Ta moda, sposób, w jaki ubieramy się oraz ubrania i akcesoria, które wybieramy i zorganizujemy w naszych ciałach, są sposobami wyrażania siebie na świat, ale, co najważniejsze, sposób, aby powiedzieć sobie, że mamy znaczenie.

W końcu w 2020 r. Zapomnieliśmy dbać o to, jak wyglądamy i przez większość czasu opieka jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy siebie. Być może powinniśmy rozważyć seks i maraton miasta, aby przywrócić wiarę w nas samych.

Obraz przez HBO