Bottega Veneta widzi sukces finansowy po powołaniu Daniela Lee

Bottega Veneta jest prawdopodobnie jedną z najczęściej rozmawianych o markach 2019 i wydaje się, że nie można powstrzymać obecnej trajektorii marki. Kiedy Daniel Lee, były projektant w Celine pod kierunkiem Phoebe Philo, został mianowany dyrektorem kreatywnym Habiried Italian Design House, było niezwykle oczywiste, że wzrosły duże zmiany. Firma macierzysta Kering miała nadzieję na modernizację i zamierzała dotrzeć do większej bazy konsumenckiej z młodszym projektantem w Reigns. Lee przejął kreatywny kierunek od długoletniego projektanta Tomasa Maiera, który był znany ze swoich klasycznych projektów.

Pierwsza kolekcja pasa startowego Lee dla marki zadebiutowała na początku tego roku, a zamiast powolnej, stabilnej zmiany, Lee zadebiutował w wielkim stylu marki. Fani zostali wprowadzeni do przesadnej wersji renomowanej skóry intrecciato marki, a Lee zadebiutował wraz z nią nowe sylwetki i kształty. I tak jak spółka macierzysta Kering miała nadzieję, kiedy torebka Bottega zadebiutowała na wiosnę 2019 r., Projekt uderzył w bazę młodszą konsumencką. Zarówno gwiazdy, zarówno wpływowi, jak i redaktorzy, wszyscy zaczęli projektować, co czyni go jedną z najczęściej rozmawianych o nowych torbach roku.

Nic dziwnego, że ponowne uruchomienie Bottega Veneta pod jego nowym przywództwem opłaciło się. Według Company of Fashion marka zgłosiła wzrost sprzedaży o 7 procent w porównaniu z porównywaniem po spadku w pierwszej połowie roku. Należy zauważyć, że zgłaszany wzrost sprzedaży następuje po tym, jak większość projektów Lee osiągnęła sklepy. CFO Kinga, Jean-Marc Duplaix, stwierdził również, że, jak nie było zaskoczenie, RTW marki i akcesoria rezonują z młodszą bazą konsumencką, z wielu szczególnie w USA i Europie.

BOF poinformował również, że Kering stwierdził, że sprzedaż Gucci spowalnia się, a wzrost sprzedaży o 10,7 procent w porównaniu z niesamowitym wzrostem marki w 2017 i 2018 r., Kiedy zgłaszali wzrost o 30 procent rocznie.